Odział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidóww Jeleniej Górze nominowany do nagrody.Po raz drugi w 2013r. odbył się Plebiscyt „zDolne NGO”, mający na celu wyłonić najlepszą dolnośląską organizację pozarządową. Organizatorem plebiscytu byłUrząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Celem plebiscytu jest uhonorowanie najbardziej profesjonalnych dolnośląskich ngo, wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych i promowanie dobrych praktyk. Uroczysta gala wręczenia nagród II Edycji Plebiscytu „zDolne NGO” miała miejsce 9 maja w Górze. Wśród nominowanych do nagrody znalazł się Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.
Takie wyróżnienie to zasługa zarówno Zarządu Związku działającego prężnie pod fachowym kierownictwem Przewodniczącego Zarządu p. Stanisława Dziedzica jak i członków,bez których energii, zapału, aktywności i uczestnictwa nawet najlepszy projekt nie miałby racji bytu.
Obecnie Odział Rejonowy PZERiI liczy 1850 członków.
W 2012r. w zorganizowanych imprezach kulturalno-rozrywkowych, turystyczno-rekreacyjnych oraz edukacyjnych uczestniczyło 5.100 osób (koncerty w filharmonii, przedstawienia teatralne, wyjazdy do opery we Wrocławiu, wycieczki plenerowe, krajowe i zagraniczne).
Z turnusów wczasowych i rehabilitacyjnych skorzystało 2.100 osób.
Dużym powodzeniem cieszą się obchody Światowego Dnia Inwalidy (maj), Senioralia (październik) i spotkania przedświąteczne połączone z uroczystymi koncertami. Zainicjowany też został Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. W bieżącym roku II edycja.
Stowarzyszenie od lat podejmuje działania na rzecz zmiany wizerunku i stereotypów w postrzeganiu osób starszych przez zwiększenie roli seniorów w społeczności lokalnej i wzmocnienie więzi międzypokoleniowych, rozwija wolontariat nakierowany na wsparcie wzajemne, udziela bieżącej pomocy psychologicznej i prawnej, a przedstawiciele Oddziału Rejonowego PZERiI czynnie uczestniczą społecznie w wielu organizacjach doradczo-opiniotwórczych i inicjatywnych przy Prezydencie Miasta (Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, Jeleniogórska Rada Seniorów), czym bezpośrednio wpływają na politykę samorządu w sferze senioralnej.
Stowarzyszenie przykłada też dużą wagę do szeroko rozumianej współpracy pomiędzy różnymi organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie miasta i powiatu, dlatego też beneficjentami podejmowanych działań są nie tylko seniorzy i osoby niepełnosprawne, ale ogół mieszkańców miasta.
W naszej społeczności witamy serdecznie wszystkich, którzy chcą delektować się paletą barw pogodnej jesieni.
Tekst: Zofia Opacka
Foto: Jerzy Mandryk
Pani poseł Zofia Czernow zaprosiła seniorów do Sejmu. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów korzystając z okazji zorganizował w dniach 9–11 lipca 2013r. wycieczkę do Warszawy, której kierownikiem był przewodniczący Oddziału Rejonowego Związku Stanisław Dziedzic.
W pierwszym dniu grupa 47–osobowa zwiedziła gmach Sejmu: salę plenarną, kolumnową - w której odbywają się posiedzenia różnych komisji, lożę prezydencką, z której prezydent przysłuchuje się obradom posłów oraz lożę, z której prowadzi posiedzenie parlamentu. Spotykani posłowie witali serdecznie zwiedzających machając ręką i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Z ich relacji wynika, że poza salą obrad hol główny jest najważniejszym miejscem i „całym życiem” w pełnieniu służbowych obowiązków.
Nie zapomniano też o Kaplicy Sejmowej. Wszystko to działo się w obecności pani poseł Zofii Czernow, która zaproszonych gości podjęła obiadem w stołówce sejmowej -informuje pan Dziedzic.
W drugim dniu zwiedzano Zamek Królewski i jego otoczenie. Przewodnik nakreślił historię powstania obiektu i jego powojennej odbudowy. Udostępniona została sala audiencyjna, sala posiedzeń sejmu i senatu, prywatny gabinet króla, sypialnia królewska i galeria obrazów.
Stare Miasto zachwyciło architekturą. Przewodnik, opowiadając o zniszczeniach wojennych, podkreślał determinację powojennych władz, które w krótkim czasie odbudowały miasto z całą precyzją angażując obywateli do współpracy pod hasłem: „Cały naród buduje swoją stolicę.”
Spacer Krakowskim Przedmieściem doprowadził do Pałacu Prezydenckiego, przy którym, jak i przy Grobie Nieznanego Żołnierza, była możliwość obserwowania zmiany warty. Wędrując Traktem Królewskim można było odwiedzać obiekty sakralne, z 33. piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwiać panoramę stolicy, a następnie zachwycać się współczesnym budownictwem, jego ogromem, funkcjonalnością wnętrza, zastosowaną elektroniką i sprawnością pracowników (zdejmowali murawę) na Stadionie Narodowym.
W trzecim dniu ucztą dla ducha były Królewskie Łazienki. Piękno architektury, potężne przestrzenie zieleni, aranżacje kwiatowe i pomnik niezmiennie zadumanego Chopina zachwyciły każdego estetę.
Innego rodzaju przeżyć dostarczyło Muzeum Powstania Warszawskiego. Przesuwające się obrazy przedstawiające przygotowania do powstania, odgłosy walki i ogrom zniszczeń zmusiły do chwili zadumy nad przeszłością i schylenia głowy przed tymi, którzy ginęli w słusznej sprawie.
Nadszedł czas powrotu do Jeleniej Góry. Przez okna autokaru można jeszcze oglądać Pawiak, Żelazną Bramę, Dworzec Centralny.
Grupowy śpiew znanych i lubianych pieśni i piosenek – intonowanych przez kierownika wycieczki - skracał drogę.
- Jesteśmy bardzo zadowolone – relacjonują zgodnie panie Maryla i Teresa z Piechowic. Zwiedziłyśmy bardzo dużo. Zobaczyłyśmy jak stolica się zmieniła i byłyśmy w miejscach, które indywidualnie są niedostępne. Organizacja wspaniała, atmosfera przyjazna. Jedynym mankamentem był szybko upływający czas.
Tekst: Zofia Opacka
Foto: Jerzy Mandryk
Biuro Poselskie pani Zofii Czernow 28 września 2013r. zorganizowało IV imprezę z cyklu „Aktywny Senior, Zdrowy Senior”.
Zbiórki uczestników z różnych organizacji pozarządowych oraz niezrzeszonych mieszkańców Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości były w pięciu punktach:
Cieplicach – Park Norweski, Podgórzynie – parking przy „Biedronce”, Zachełmiu - Przystanek Zachełmie, Michałowicach - przystanek Michałowice Śnieżka
i Sobieszowie – MDK „Muflon”.
Celem marszu było spotkanie się wszystkich grup w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej pod Chojnikiem. Po kilku deszczowych dniach sobotni chłodny ranek przywitało słońce, które przez cały dzień towarzyszyło uczestnikom. Ci już na przystankach witali się serdeczne, rozpoznając się po plecakach i kijkach do nordic walking, a czasem odświeżając znajomości z poprzedniej wycieczki.
Pani Poseł Zofia Czernow szła z grupą z Michałowic, której trzon stanowiły osoby ze Związku Niewidomych. Dużą grupę stanowili członkowie Związku Emerytów
z przewodniczącym Stanisławem Dziedzicem, w której byli przedstawiciele ze Świerzawy i Szklarskiej Poręby.
Grupa spod „Muflonu” miała za zadanie zdobyć Chojnik. Słońce było coraz wyżej, robiło się coraz cieplej i coraz więcej kurtek zostało przewiązanych w pasie. Delikatny szum liści, pojedynczy trel, wyciszone rozmowy umilały czas marszu.
W miejscu widokowym krótki wypoczynek, a także podziwianie jesiennej panoramy ze stawami podgórzyńskimi oraz Karkonoszami zamykającymi horyzont.
Po wejściu na zewnętrzny dziedziniec, część uczestników odpoczywała, a część weszła na dziedziniec wewnętrzny i po wspięciu się na wieżę zamku podziwiała uroki Kotliny Jeleniogórskiej. Wspólne zdjęcie zakończyło pobyt w tym uroczym miejscu.
Na zmęczonych, ale zadowolonych spacerowiczów ściągających z różnych szlaków, wśród których byli przedstawiciele Urzędu Miasta z wiceprzewodniczącą Anną Ragiel, czekała kawa, herbata, kiełbasa z rożna, kromki chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz pyszna grochówka. Pod fachowym okiem i przy ogromnym zaangażowaniu pani Aleksandry Wochal szybko i sprawnie rozdysponowano przygotowane specjały.
Grupę przybyłą z panią Poseł przywitano gromkimi brawami. Podziękowania były liczne i bardzo, bardzo serdeczne.
Nie zabrakło chóralnego śpiewu piosenek, których teksty przygotowała pani Danuta, opiekunka Klubu Seniora w zabobrzańskim Domu Kultury.
Jesteśmy aktywni - stwierdziła pani Teresa – ale tak zorganizowane przedsięwzięcie bardziej mobilizuje do wyjścia z domu, bo zdajemy sobie sprawę,
że spotkamy się z ludźmi, z którymi nie przebywamy na co dzień. Poza tym odwiedzamy miejsca, do których samemu trudno wracać. Czekamy z niecierpliwością na następną propozycję. Każda pora roku jest dobra na tak udane spacery.
Tekst: Zofia Opacka
Tradycją w działalności turystyczno - rekreacyjnej Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest propagowanie turnusów rehabilitacyjnych.
Głównym organizatorem i kreatorem tej formy wypoczynku jest wiceprzewodniczący Związku Czesław Chojecki.
- Związek dysponuje bazami zabiegowymi w dwóch miejscowościach nadmorskich: Mrzeżyno i Dźwirzyno. Wysyłane są grupy 50-osobowe.
Uczestnik dostarcza do Związku wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny. Zabiera też ze sobą dokumentację medyczną choroby. Na miejscu lekarz, po konsultacji, zapisuje odpowiednie zabiegi.
Dwutygodniowy pobyt to koszt ok. 1300 zł.W cenie mieści się przejazd w obie strony i pakiet 10 zabiegów. Wielką dogodnością jest to, że opiekun osoby niepełnosprawnej nie musi korzystać z zabiegów i koszt jego pobytu zmniejsza się o 150zł – informuje pan Czesław Chojecki.
Wachlarz proponowanych zabiegów zadowoli każdego: borowina, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, krioterapia, inhalacje ultradźwiękowe, laseroterapia i masaże.
Kto ma ochotę i dysponuje odpowiednią kwotą, może wykupić sobie dodatkowe zabiegi.
Kuracjusze nie pozostawieni są własnej nudzie: zawsze organizowane są dwa wieczorki taneczne i ognisko. To pogłębia relaks i pomaga w nawiązywaniu kontaktów.
–Jestem bardzo zadowolona – dzieli się swoją radością pani Ania. – Szum morza, wschody i zachody słońca, spacer boso po plaży i jeszcze zabiegi. Wracam do domu wypoczęta i pełna optymizmu, że przywieziony zapas energii pomoże mi przetrwać nawet najmroźniejszą zimę.
Osoby mieszkające w Jeleniej Górze, z przyznaną grupą inwalidzką, mogą ubiegać się o dofinansowanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a spoza miasta – w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. W tym zakresie Związek też udziela wsparcia i służy pomocą.
Z inicjatywy przewodniczącego Związku Stanisława Dziedzica planowane są w przyszłym roku 2 nowe ośrodki. W cenie dwutygodniowego pobytu (ok. 1600 zł) uwzględnione są zabiegi lecznicze i przewóz uczestników w obie strony. W Jarosławcu w ośrodku „Arka” turnus rehabilitacyjny.Śniadania i kolacje są w formie bufetu szwedzkiego tylko obiady porcjowane.Ośrodek dysponuje 40 rodzajami zabiegów, organizuje wycieczki piesze i rowerowe, wieczorki taneczne, ognisko z grillowaniem, biesiadę turnusową z poczęstunkiem, spotkania integracyjne i prowadzi warsztaty terapii zajęciowej.
Sanatorium w Truskawcu na Ukrainie zapewnia podobny komfort. Prawdopodobnie dla wielu będzie to podróż sentymentalna, a dla nas satysfakcja, że uczestniczymy - chociaż w małym stopniu - w realizacji marzeń.
Tekst: Zofia Opacka
Nasz Związek co roku organizuje wczasy i turnusy rehabilitacyjne dla Seniorów. Dzięki tym wyjazdom krajowym i zagranicznym Seniorzy mogą odpocząć i podreperować swoje zdrowie. Ale nasza działalność nie sprowadza się tylko do tego. Oferujemy także Seniorom pomoc prawną, a także ogranizujemy im życie kulturalne i artystyczne.
Turnusy wczasowe organizujemy w miejscowościach nadmorskich. W cenę dwutygodniowego pobytu jest wliczony transport w obie strony. Po drodze są dwa dłuższe przystanki z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku czy wypicia kawy.
W trakcie pobytu organizowane są dwa wieczorki taneczne, które ułatwiają zawarcie nowych znajomości, spotkanie przy ognisku – pieczenie kiełbasek sprzyja nawiązaniu sympatycznych rozmów i wymianie wrażeń, a jednodniowa wycieczka pozwala poznać okoliczne atrakcje. Gra w brydża, szachy czy warcaby zmusza do wysiłku umysłowego. Chętni zawsze się znajdą.
Seniorze! Potrzebujesz odprężenia, relaksu i zabawy?
To wszystko możesz robić jednocześnie jadąc na proponowane przez Związek WCZASY!
Tradycją jest też propagowanie turnusów rehabilitacyjnych.
Uczestnik do Związku dostarcza wniosek lekarza o skierowanie na turnus i ze sobą zabiera dokumentację medyczną choroby.
Na miejscu lekarz, po konsultacji, zapisuje odpowiednie zabiegi. Wielką dogodnością jest to, że opiekun osoby niepełnosprawnej nie musi korzystać
z zabiegów, a koszt jego pobytu jest niższy. Osoby mieszkające w Jeleniej Górze, z przyznaną grupą inwalidzką, mogą ubiegać się o dofinansowanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a spoza miasta - w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Seniorze! Przywieziony do domu zapas energii pomoże Ci przetrwać każdą zimę!
Zwiedzamy Europę, kraj i okolicę. Proponujemy autokarowe wycieczki kilkudniowe i jednodniowe. Nie zapominamy też o spacerach z kijkami do nordic walking. Odwiedzamy miejsca, do których samemu trudno wracać. Spotykamy się z ludźmi, z którymi nie przebywamy na co dzień. Odświeżone stare i zawarte nowe znajomości umilają życie.
Seniorze! Bądź aktywny i pamiętaj, że starość to nie kwestia wieku… Tylko wyboru!
Organizacja życia kulturalnego i artystycznego.
Nie zapominamy o pogodzie ducha. Organizujemy grupowe wyjścia do Filharmonii Dolnośląskiej, które pozwalają poznać muzykę światowych mistrzów. W naszych propozycjach gości też muzyka lekka, łatwa i przyjemna.
Zapraszamy na koncerty z okazji uroczystości związkowych. Różnorodność tematyczna zadowoli każdego estetę.
Spotkanie z tradycją i folklorem zapewnia przegląd zespołów artystycznych w czasie „Senioraliów”.
Teatr im. K.C.Norwida też nas gości w swoich progach.
Bale, trwające do północy, poprawiają kondycję i nastrój.
Seniorze! W pełni i do woli delektuj się paletą barw pogodnej jesieni.
Pomoc prawna.
W każdy wtorek udzielane są nieodpłatne porady prawne w godz. 10.00-12.00 Wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 757522161 w celu ustalenia daty i godziny spotkania.
W każdą środę w godz. 10.00 – 12.00 jest możliwość uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej przy redagowaniu pism urzędowych. Konieczny jest też wcześniejszy kontakt telefoniczny (jak wyżej).
Seniorze! Każdy urząd ma być Twoim sprzymierzeńcem.
Tekst: Zofia Opacka
Biuro Poselskie pani Zofii Czernow 3 sierpnia 2013r. zorganizowało III imprezę z cyklu „Aktywny Senior, Zdrowy Senior”. Współorganizatorem był Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z przewodniczącym panem Stanisławem Dziedzicem.
Zbiórka przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych, osób niezrzeszonych, pensjonariuszy Pogodnej Jesieni i Domu Dziennego Pobytu miała miejsce na ul. Teatralnej. Mimo zapowiedzi upalnego dnia ilość chętnych na wyprawę przerosła oczekiwania(ok. 70 osób). Bardzo miłym akcentem było witanie przez panią Poseł przychodzących, a niejednokrotnie podając rękę dodawała: pana, panią widzę kolejny raz.
Po rozdaniu wafelków i butelek z wodą mineralną nastąpił pierwszy etap. Dojazd autobusem do Miłkowa. Stamtąd ruszyliśmy niebieskim szlakiem, zboczem Grabowca, do wyznaczonego celu.
Tempo spaceru każdy regulował sobie sam według możliwości i sił. Pięliśmy się w górę, a rzucany przez drzewa cień i delikatny powiew wiatru zachęcał do fizycznego wysiłku. Jedni wspomagali się kijkami, inni umilali sobie czas wędrówki podziwianiem otaczającej przyrody czy nawiązywaniem rozmów, rokujących nowe znajomości. Dotarcie do Kaplicy Świętej Anny ożywiło legendę. Ci, którzy chcą znaleźć miłość swojego życia, z wodą w ustach nabraną ze Źródełka Miłości, biegali wokół kaplicy 7 razy, natomiast ci, którzy chcieli utrwalić i pogłębić obecną miłość, biegali tylko razy 3. Jaką wspaniałą kondycją cieszą się Seniorzy! Na polanie Domu Wczasowego Lubuszanin, w cieniu rozbitego namiotu, zasłużony odpoczynek.
Pragnienie zostało zaspokojone herbatą i kawą, a głód – kiełbasą i kaszanką z grilla. Prawdziwym rarytasem był chleb ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Na prośbę uczestników czas relaksu został wydłużony. Radosny nastrój objawił się chóralnym śpiewaniem znanych pieśni i piosenek, intonowanych przez panią Danutę, a całością tych artystycznych poczynań kierował pan Stanisław. W takt prezentowanych melodii pani Ania – jedna z uczestniczek - odtańczyła orientalny taniec, co przyjęto z aplauzem. W imieniu wszystkich uczestników organizatorom podziękowała pani Ula.
Roześmiane buzie, gromkie brawa i okrzyki „ prosimy o jeszcze” świadczyły o udanym przedsięwzięciu. Pani Wiktoria i Janina, obie z rozrusznikami serca, wyrażały swoje zadowolenie obietnicą, że będą obecne na kolejnych tego typu spacerach. Ruszyliśmy czerwonym szlakiem w kierunku Sosnówki. Po drodze mijaliśmy skały: Ostra, Mała i Patelnia – ta trzecia zachęciła spore grono do wspinaczki i podziwiania z jej wysokości uroków Kotliny Jeleniogórskiej. Wszystkie poczynania fotografował, w celu zatrzymania w kadrze tych radosnych chwil i wzbogacenia archiwum, sekretarz Związku pan Jerzy Mandryk. Powrót autobusem do Jeleniej Góry. Miasto przywitało nas żarem płynącym z nieba i nagrzanych ulic. Jest późne popołudnie. Jak pięknie minął kolejny dzień upalnego lata.
Tekst: Zofia Opacka
Foto: Jerzy Mandryk
Biuro Poselskie p. Zofii Czernow 25 maja zorganizowało II imprezę z cyklu „Aktywny Senior, Zdrowy Senior”. Do akcji tej przyłączyło się Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych ( zrzeszające 10 organizacji współpracujących ) z przewodniczącą p. Ligią Jamez oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z przewodniczącym p. Stanisławem Dziedzicem.
Organizatorzy, przedstawiciele Zarządu zaproszonych organizacji, ich członkowie oraz pensjonariusze Domu Pogodnej Jesieni i Domu Dziennego Pobytu stawili się – z kijkami lub bez – punktualnie na wyznaczonych miejscach, bo dla nas każda pogoda jest dobra, gdyż mamy POGODĘ DUCHA.
Jedna z grup wyruszyła spod jeleniogórskiego ratusza i z inicjatywy JFOON obserwowała warunki architektoniczne terenu pod kątem ich dostępności dla seniorów
i osób z różnymi dysfunkcjami. Uwagi, naniesione na specjalnie przygotowaną mapę, zostaną przedłożone w Urzędzie Miasta w celu poprawienia zauważonych na trasie mankamentów.
Wszyscy uczestnicy majówki spotkali się na błoniach. I tu czekała przemiła niespodzianka. Każdy został zaopatrzony w buteleczkę wody mineralnej i batonik.
Po powitaniu przez p. poseł w radosnym nastroju ruszyliśmy na turystyczny szlak.
Gwar rozmów i stukot kijków nie przeszkadzał w podziwianiu majowej zieleni, rozkoszowaniu się świeżym powietrzem, promieniami wychodzącego zza chmur słońca
i śpiewem ptaków. Wielu zaczerpnęło garść wody ze źródełka miłości, wszak na nią nigdy nie jest za późno i nigdy jej za wiele. Sprawnie i bez niespodzianek dotarliśmy do celu.
W gościńcu czekała aromatyczna kawa i herbata oraz gorący smaczny żurek. Komu apetyt dopisał, otrzymał repetę.
Jedna z członkiń Związku Emerytów Anna Stebelska, nie mogąc pokonać trasy na piechotę, dołączyła do nas na rowerze. Inna uczestniczka stwierdziła, że po raz pierwszy jest tutaj, w tak pięknym miejscu. Pani Hejbowicz Leokadia z Domu Dziennego Pobytu dzieliła się swoją radością, że po 13 latach mogła znowu być na „Perle Zachodu”, a jej koleżanka p. Helena podsumowała: „ważne, że tu jesteśmy”.
Radosne buzie, roześmiane oczy i serdeczne słowa zapewniały o gotowości uczestnictwa na przyszłość w podobnych przedsięwzięciach.
Seniorze! Bądź aktywny i pamiętaj, że starość to nie kwestia wieku….. Tylko wyboru!
Tekst: Zofia Opacka
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczcił w bieżącym roku ten dzień 16 maja. W murach Filharmonii Dolnośląskiej zebrali się członkowie Związku, innych organizacji pozarządowych oraz osoby niezrzeszone.
Gremium to swoją obecnością zaszczyciła Poseł Ziemi Jeleniogórskiej p. Zofia Czernow, Prezydent Miasta p. Marcin Zawiła, przedstawiciel Okręgowego Związku ERiI z Wałbrzycha p. Mieczysław Bąk, przedstawiciel Starosty Jeleniogórskiego p. Ryszard Grek oraz przedstawiciele poszczególnych stowarzyszeń.
Uroczystość otworzył Przewodniczący Związku p. Stanisław Dziedzic. Po powitaniu przedstawił w zarysie genezę ustanowienia Światowego Dnia Inwalidy i życzył wszystkim miłego spędzenia czasu. Wiele ciepłych, serdecznych słów pod adresem Związku i aktywności jego członków padło ze strony p. Poseł i p. Prezydenta, którzy zachęcali jednocześnie obecnych i ich rodziny do popierania wszystkich inicjatyw, które będą podejmowane na rzecz seniorów. Żywiołową owację zgotowano p. Lucynie, która w dziedzinie sportu startowała do tytułu „Lady DI” z III pozycji.
Koncert muzyki lekkiej i przyjemnej, doprawionej dużą dozą humoru prezentowanego przez duet kabaretowy, rozgrzewał wszystkich, o czym świadczyły gromkie brawa i salwy śmiechu. Po półtoragodzinnym relaksie część uczestników w dobrym nastroju i raźnym krokiem ruszyła do hotelu Mercury. Pięknie nakryte stoły i smaczna kolacja rozochociła wszystkich. Tańce w parach, kółeczku i indywidualne trwały - nie! nie do białego rana - ale, jak na szacownych obywateli tego miasta przystało, tylko do północy.
Tekst: Zofia Opacka
Foto: Jerzy Mandryk, Monika Chartmańska